Zákerný Bugár

Autor: Milan Mitana | 15.3.2018 o 8:20 | Karma článku: 8,84 | Prečítané:  3107x

Predstavujem si to takto. Otec vraví: „Tak deti, porozprávali sme sa a dohodli o tej našej dovolenke. Zhrniem to do troch viet. Pôjdeme na dovolenku s Ferkovcami a Jožkovcami, ak

budú chcieť ísť niekedy v júli do Talianska či Chorvátska. Ak nebudú chcieť, tak s nimi na dovolenku nepôjdeme. Dali ste nám s mamou slobodu rozhodnúť sa v prípade ďalšieho vývoja.“ Aj moje „násťročné“ deti by porozumeli, že posledná veta bola povedaná v kontexte predchádzajúcich dvoch. Inými slovami, tato s mamou sa dohodnú o tom, či pôjdeme na 7 alebo 9 dní, či pôjdeme v noci alebo skoro ráno, či pôjdeme k Zadaru alebo k Benátkam, a tak podobne. Všetko však v rámci júla, Talianska či Chorvátska.

Takto znelo uznesenie Republikovej rady Most-Híd z 12. marca 2018:  

„Republiková rada Most-Híd poveruje vedenie strany na čele s predsedom rokovať s koaličnými partnermi o možnostiach predčasných parlamentných volieb. Ak tieto rokovania budú neúspešné, strana Most-Híd vystúpi z vládnej koalície. Republiková rada dáva zároveň mandát Republikovému predsedníctvu v prípade ďalšieho vývoja prijímať rozhodnutia bez nutnosti zvolať rokovanie Republikovej rady.“

No a teraz návrat v čase. Podobným spôsobom ako včerajšie rozhodnutie koaličných partnerov sa zrodila aj vláda po voľbách pred dvomi rokmi. Bilbordy pred voľbami vraveli: „Viete si predstaviť vládu bez Smeru? My áno.“ Keďže som chcel voliť Most-Híd, len ak nepôjde do spojenia s Ficom, neodbytne som sa na sociálnych sieťach pýtal, či môžu vysloviť úplne jasné NIE, či to môže vysloviť aj Béla Bugár. Napokon sa tak Lucia Žitňanská ako aj František Šebej vyjadrili  v záujme volebného výsledku podobne ako vraví môj screenshot z FB:

Novinári, opoziční politici i my občania, ktorí sme Za slušné Slovensko sme porozumeli uznesenie Republikovej rady podobne ako by „uznesenie“ o dovolenke pochopili aj moje deti. Nechali sme sa však oklamať. Predstavujem si to takto. Otec vraví: „Tak sedeli sme s Jožkovcami a Ferkovcami. Pôjdeme teda do Grécka koncom júna!“ Syn sa šokovane pýta: „Ale veď sme sa dohodli na Taliansku či Chorvátsku v júli či nie?!“ Otec na to: „No ale bola tam aj tá tretia veta...“ Úplne absurdné! Deti by sa samozrejme a oprávnene cítili podvedené.

Mne v zásade nevadí, ak by sa Most pred voľbami či teraz jasne vyjadril, že pôjde so Smerom. Vedel by som na čom som, a nevolil by som ho.

Béla Bugár nielen klame, ale klame zákerne, skryte. Žiaľ, kope si svoj vlastný hrob.  

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Samuela Marca

Prichádzajú noví naši ľudia (píše Samo Marec)

Boris Kollár nemá hanbu. Veď je Boris Kollár.

Dnes píše Nataša Holinová

Čistý deň sa ozýva z kanála

Keby ich bol niekto hnal na zodpovednosť, mohlo to byť inak.

Komentár Petra Schutza

Horšie ako intifáda

Ak je konflikt na niečo „dobrý“, tak je to blízkovýchodný návrat USA.


Už ste čítali?