Zákerný Bugár

Autor: Milan Mitana | 15.3.2018 o 8:20 | Karma článku: 8,84 | Prečítané:  2908x

Predstavujem si to takto. Otec vraví: „Tak deti, porozprávali sme sa a dohodli o tej našej dovolenke. Zhrniem to do troch viet. Pôjdeme na dovolenku s Ferkovcami a Jožkovcami, ak

budú chcieť ísť niekedy v júli do Talianska či Chorvátska. Ak nebudú chcieť, tak s nimi na dovolenku nepôjdeme. Dali ste nám s mamou slobodu rozhodnúť sa v prípade ďalšieho vývoja.“ Aj moje „násťročné“ deti by porozumeli, že posledná veta bola povedaná v kontexte predchádzajúcich dvoch. Inými slovami, tato s mamou sa dohodnú o tom, či pôjdeme na 7 alebo 9 dní, či pôjdeme v noci alebo skoro ráno, či pôjdeme k Zadaru alebo k Benátkam, a tak podobne. Všetko však v rámci júla, Talianska či Chorvátska.

Takto znelo uznesenie Republikovej rady Most-Híd z 12. marca 2018:  

„Republiková rada Most-Híd poveruje vedenie strany na čele s predsedom rokovať s koaličnými partnermi o možnostiach predčasných parlamentných volieb. Ak tieto rokovania budú neúspešné, strana Most-Híd vystúpi z vládnej koalície. Republiková rada dáva zároveň mandát Republikovému predsedníctvu v prípade ďalšieho vývoja prijímať rozhodnutia bez nutnosti zvolať rokovanie Republikovej rady.“

No a teraz návrat v čase. Podobným spôsobom ako včerajšie rozhodnutie koaličných partnerov sa zrodila aj vláda po voľbách pred dvomi rokmi. Bilbordy pred voľbami vraveli: „Viete si predstaviť vládu bez Smeru? My áno.“ Keďže som chcel voliť Most-Híd, len ak nepôjde do spojenia s Ficom, neodbytne som sa na sociálnych sieťach pýtal, či môžu vysloviť úplne jasné NIE, či to môže vysloviť aj Béla Bugár. Napokon sa tak Lucia Žitňanská ako aj František Šebej vyjadrili  v záujme volebného výsledku podobne ako vraví môj screenshot z FB:

Novinári, opoziční politici i my občania, ktorí sme Za slušné Slovensko sme porozumeli uznesenie Republikovej rady podobne ako by „uznesenie“ o dovolenke pochopili aj moje deti. Nechali sme sa však oklamať. Predstavujem si to takto. Otec vraví: „Tak sedeli sme s Jožkovcami a Ferkovcami. Pôjdeme teda do Grécka koncom júna!“ Syn sa šokovane pýta: „Ale veď sme sa dohodli na Taliansku či Chorvátsku v júli či nie?!“ Otec na to: „No ale bola tam aj tá tretia veta...“ Úplne absurdné! Deti by sa samozrejme a oprávnene cítili podvedené.

Mne v zásade nevadí, ak by sa Most pred voľbami či teraz jasne vyjadril, že pôjde so Smerom. Vedel by som na čom som, a nevolil by som ho.

Béla Bugár nielen klame, ale klame zákerne, skryte. Žiaľ, kope si svoj vlastný hrob.  

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOBRÉ RÁNO

Dobré ráno: Internet sa smeje, ale je to smutné. A vlaky budú horieť naďalej

Čo sa deje v slovenských železniciach.

Stĺpček Jakuba Fila

Súzvuk Fica a Pellegriniho môže začať lámať Imrecze

Dvojvládie Smeru prenasleduje odkaz Radičovej vlády.


Už ste čítali?